Wojciech Szlawski jest radcą prawnym, partnerem w BLH oraz Approved Compliance Officer. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w bieżącej obsłudze korporacyjnej i prawnej spółek. Jest ekspertem w zakresie compliance i prawa pracy.

Wojciech ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Jest absolwentem studiów doktoranckich w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych. Egzamin radcowski przy OIRP w Łodzi zdał z najlepszym wynikiem w Izbie Łódzkiej. Ukończył 2-letnią Szkołę Prawa Niemieckiego prowadzoną w języku niemieckim (Westfälische Wilhelms-Universität Münster we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim), kurs certyfikujący Approved Compliance Officer (ACO – Instytut Compliance) oraz studium menedżerskie Mini MBA PAM Center we współpracy z Minot State University, USA.

W ramach specjalizacji compliance Wojciech wspiera polskich i międzynarodowych klientów w zapewnieniu zgodności działań biznesowych z wymogami prawa oraz wewnętrznymi procedurami.

Klienci doceniają kompetencje, precyzję i dokładność pracy Wojciecha. Kluczowe dla niego jest, aby prawo współgrało z biznesem, a nie stanowiło dla niego barierę. Dlatego jego doradztwo charakteryzuje się szerokim spojrzeniem na realizowane projekty – bierze pod uwagę nie tylko kwestie prawne, ale także finansowe i wizerunkowe klienta.

Wojciech Szlawski jest odpowiedzialny za obsługę prawną klientów zagranicznych. Dzięki biegłej znajomości języka niemieckiego specjalizuje się w obsłudze podmiotów niemieckojęzycznych.