Wojciech jest radcą prawnym z krwi i kości. Rozumie biznes i jego potrzeby, a „optymalizacja” to jego drugie imię 🙂 W codziennej obsłudze Klientów dąży do tego, aby prawo współgrało z biznesem, a nie stanowiło dla niego barierę.

Specjalizuje się w prawie gospodarczym, spółek, cywilnym oraz prawie pracy. Pasjonuje się tematyką compliance, która ma na celu zapewnienie prawidłowego, zgodnego z prawem funkcjonowania organizacji, a przede wszystkim skutecznie zapobiega stratom finansowym i wizerunkowym.

Wojciech ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Jest też absolwentem studiów doktoranckich w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych na tej samej uczelni. Jeden rok studiów prawniczych odbył w Niemczech na Uniwersytecie Wilhelma w Münster. Ukończył także 2-letnią Szkołę Prawa Niemieckiego prowadzoną w języku niemieckim przez pracowników naukowych Uniwersytetu Wilhelma w Münster we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Dzięki biegłej znajomości języka niemieckiego Wojciech specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów niemieckojęzycznych.

W 2013 r. Wojciech złożył egzamin radcowski przy OIRP w Łodzi i uzyskał najlepszy wynik w Izbie Łódzkiej. Na tym jednak nie zakończył swojej edukacji 🙂

W 2015 r. ukończył kurs certyfikujący Approved Compliance Officer (ACO) – Comliance Academy, Viadrina Compliance Center Uniwerstytet Europejski Viadrina, a w 2017 r. studium menedżerskie Mini MBA PAM Center we współpracy z Minot State University, USA.