Jestem adwokatem, partnerem w kancelarii BLH, mediatorem, a przede wszystkim intelektualistą ciekawym świata. Specjalizuję się w obsłudze prawnej podmiotów dystrybuujących fundusze europejskie oraz akceleratorów technologii. Zajmuję się ponadto prawem pomocy publicznej i szeroko rozumianym prawem gospodarczym. Doradzam zarówno niewielkim startupom jak i dużym przedsiębiorstwom – m. in. prowadzę obsługę Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S. A.

Nadzorowałem od strony prawnej nowoczesne projekty – rozwiązania wprowadzające Przemysł 2.0 czy sieć 5G. Wartość obsługiwanych przeze mnie projektów unijnych przekroczyła już 660 000 000 zł i stale rośnie. Dzięki holistycznemu i interdyscyplinarnemu podejściu, doradzam Klientom już na etapie planowania projektów (również ogólnopolskich), biorę udział w negocjacjach (z kontrahentami, Ministerstwami, Komisją Europejską) oraz prowadzę ich bieżącą obsługę. Prowadzę szkolenia dla pracowników obsługiwanych przeze mnie podmiotów, tak aby proponowane przeze mnie rozwiązania były dla wszystkich zrozumiałe i zostały wdrożone. Interesuję się zastosowaniami IoT, AI, blockchain. Wspólnie z Klientami z branży technologicznej tworzę wizję przyszłości, zamieniając stosownie do sloganu kancelarii BLH, bariery prawne na nowe możliwości.

Posiadam duże doświadczenie w negocjacjach i mediacjach umownych pomiędzy przedsiębiorcami (wartość inwestycji > 1 700 000 000 zł). W mediacjach wykorzystuję arkusze kalkulacyjne pozwalające na formułowanie wielowariantowych i wieloaspektowych propozycji. Powyższe kompetencje pozwoliły mi również na efektywne prowadzenie sporów dotyczących zniesienia współwłasności, podziału majątku i działu spadku. Ukończyłem WPiA UŁ i SGH, jestem adwokatem od 2017 r., mediatorem od 2022 r., negocjatorem od zawsze. Umiejętności miękkie rozwijam dzięki lekturze oraz udziałowi w panelach dyskusyjnych prowadzonych przez znakomitego psychologa i filozofa.