Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zarządzania w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Ukończyła również Podyplomowe Studia Prawa Własności Intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w warszawskich kancelariach prawnych.

Ekspert w zakresie prawa własności intelektualnej i szeroko pojętego prawa mediów. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu ochrony dóbr osobistych oraz postępowaniach sądowych w tym zakresie. Przygotowuje dla klientów strategie ochrony wizerunku oraz strategie ochrony praw własności intelektualnej.

Aleksandra posiada wieloletnie doświadczenie w postępowaniach sądowych, wynikające z prowadzenia licznych, złożonych spraw w imieniu osób fizycznych i przedsiębiorców działających w różnych sektorach gospodarki. Nie boi się podejmować nowych wyzwań, co potwierdza jej motto życiowe „nie ma rzeczy niemożliwych”. Nie uznaje półśrodków, dąży do tego, aby stawiane przed nią wyzwania były realizowane jak najlepiej.